Aracınızda Bulunması Gereken 7 Şey

Aracınızda Bulunması Gereken 7 Şey
29
Nis

1. İmdat Çekici
Bu küçük alet her ne kadar gereksiz görünse de, bir kaza anında hayatınızı kurtarabilecek güce sahip. Devrilmiş ya da kapısı sıkışmış bir aracın içinde kalmanız halinde camları kırarak dışarı çıkmanızı sağlayacak bu alet, mutlaka arabanızda yer almalı.

2. İngiliz Anahtarı
Bir İngiliz anahtarına ne zaman ihtiyacınız olacağı hiç belli olmaz. Özellikle boyutları farklı olan bir set, ya da kafası değiştirilebilir olanlar her ihtiyacınızı giderebilecek yardımcınız olabilir. Arabanızın parçalarının boyutlarına göre olan bir set bulundurmanız yararınıza olacaktır.

3. Tornavida
Tıpkı İngiliz anahtarı gibi, tornavida da ihtiyaç anında en yakın arkadaşınız olabilme kapasitesine sahip bir alet. Aracınızda bütçenize göre birçok başlığı olan değiştirilebilir tornavidalar, ya da bir tornavida seti bulundurabilirsiniz.

4. Kurtarma Kayışı
Bir kurtarma kayışı çok amaçlı bir parçadır. Olabildiğince uzun ve aynı zamanda mümkün olduğunca büyük bir ağırlığı taşıyabilen bir kurtarma kayışı edinirseniz, yıllarca kullanabilirsiniz.

5. Çakı
Çok amaçlı bir çakı sadece araba içerisindeki durumlarda değil her zaman ihtiyaç duyabileceğiniz bir üründür. Talihsiz bir kaza anında örneğin, hava yastığı ya da emniyet kemeri sıkışması durumu oluşursa elinizin altındaki bir çakıyla kendinizi kurtarabilirsiniz.

6. Çok Amaçlı Şarj
Akünüz bittiğinde ya da herhangi bir şekilde enerjiye ihtiyacınız olduğunda, akıllı bir şarj aleti kurtarıcınız olabilir.

7. İlk Yardım Seti
Basit bir ilk yardım seti, kaza anında yaşanılan yaralanmaların sağlık ekibi gelene kadar kontrol altına alınmasında çok etkilidir. İlk yardım eğitimini önemsemek de atlanılmaması gereken bir başka konu diyebiliriz.